قوانین پلتفرم بازرگانی آنلاین تاجر کل

لطفا این قوانین استفاده را پیش از شروع به استفاده از سایت با دقت مطالعه کنید. با استفاده از ‌سایت، ایجاد اشتراک در ­سایت و یا انتخاب گزینه‌ی تایید قوانین استفاده، شما این قوانین استفاده و سیاست های مربوط به حریم خصوصی تاجر کل را پذیرفته‌اید.

سایت تاجر کل مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود و تبادل هرگونه محتوای مجرمانه، خلاف شئونات اخلاقی، عرفی، حقوق بشر و قوانین جمهوری اسلامی ایران سبب مسدود شدن حساب کاربری می‌شود.

این نسخه از تاجرکل ، نسخه آزمایشی است و ممکن است تعرفه ها و پکیج ها تغییر کند. مسئولیت آگاهی از این تغییرها به عهده کاربر است. تاجر کل نیز از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد کرد.

o        تنها کاربران دارای حساب کاربری می‌توانند در تاجرکل فعالیت کنند. ایجاد حساب کاربری رایگان و بسیار ساده است.

o        کارفرماها می‌توانند پس از اتمام پروژه به بازرگان امتیاز دهند و ارزیابی خود را از تجربه همکاری با بازرگان بنویسند. این کار باعث می شود بازرگانهای با میانگین ستاره‌های بیشتر بتوانند زودتر به پروژه‌ها دستیابی داشته باشند.

o        بازرگانها نیز می توانند پس از اتمام پروژه به کارفرماها امتیاز دهند و ارزیابی خود را از تجربه همکاری با کارفرماها بنویسند. بازرگانها تمایل دارند پروژه‌ی کارفرماهایی با میانگین امتیازهای بیشتر را انجام دهند.

o        علاوه بر ارزیابی کارفرماها، تاجرکل نیز بازرگانها را ارزیابی و آن‌ها را بر اساس کیفیت کار، تعداد پروژهای موفق انجام شده در سایت و … رتبه‌بندی می‌کند که دستیابی به رتبه‌های بالاتر‌، منافعی مانند امکان ارائه‌ی خدمات‌ها با قیمت‌هایی بیشتر و امکان گرفتن پروژه‌های همزمان بیشتر را برای بازرگانها را فراهم می‌آورد.

o        کارفرماها باید سفارشات خود را تکمیل کنند و نباید آن‌ها را بدون دلیل لغو کنند. لغو سفارشات از طرف کارفرماها تا قبل از سپردن پروژه به بازرگان قابل انجام است و هزینه ای برای کارفرما ندارد اما این امر بعد از سپردن کار به بازرگان با هزینه همراه است و تنها ۵۰درصد هزینه عودت داده می شود.

o        کاربران نباید هیچ پرداختی را به شیوه‌ای غیر از ایجاد سفارش از طریق  tajerkol.com پیشنهاد دهند یا بپذیرند. ارائه اطلاعات حساب بانکی توسط بازرگانها منجر به مسدود شدن حساب کاربری ایشان می شود. کارفرماها باید سفارش خود را فقط از طریق دکمه‌ی ارسال پروژه ثبت کنند. درغیر این صورت، در صورت بروز مشکل، تاجرکل هیچ مسئولیتی درخصوص پیگیری برای حل مشکل نخواهد داشت.

o        به منظور اطمینان از صحت و کیفیت انجام سفارشات، مبلغ مربوط به هر سفارش، تا پایان مرحله‌ی تحویل‌دهی و تایید نهایی کارفرما نزد تاجر کل به عنوان ودیعه نگاه داشته می‌ شود.

o        تاجرکل حق استفاده از کلیه‌ی پروژه‌های تحویل‌شده و منتشر‌شده را برای اهداف تبلیغات، بازاریابی و ارتقای کیفیت خدمات نزد خود محفوظ نگاه می‌دارد.

o        ما برای حریم خصوصی شما اهمیت قائل هستیم. شما می‌توانید سیاست‌های حریم خصوصی ما را در اینجا مطالعه کنید. سیاست‌های حریم خصوصی بخشی از این قوانین استفاده است.

o        به منظور حفاظت از حریم خصوصی‌تان به عنوان کارفرما یا بازرگان، هویت شما ناشناس باقی می‌ماند. لذا از درخواست یا ارائه‌ی آدرس ایمیل، نام کاربری رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌ها، شماره‌ی تلفن یا موبایل، یا هر اطلاعات تماس دیگری برای ارتباط در خارج از تاجرکل خودداری کنید. ارائه اطلاعات تماس برای ارتباط خارج از تاجرکل سبب مسدود شدن حساب کاربریتان می شود و همچنین از تسهیلات ویژه تاجرکل نیز محروم خواهید شد .

o        کلیه‌ی سفارشات باید از طریق تاجرکل ثبت و تحویل شوند. خروج از این شرایط منجر به لغو پشتیبانی سایت شده و سبب مسدود شدن حساب کاربری کارفرما و بازرگان می شود.

o        تاجرکل حق آن را خواهد داشت که در صورت تخطی از این قوانین یا هر استفاده‌ی غیرقانونی، غیراخلاقی و یا نامناسب دیگر از این سایت و خدمات آن، حساب کاربری عامل را معلق کرده یا به صورت دائمی آن را مسدود کند. کاربرانی که حسابشان معلق است، قادر نخواهند بود در تاجرکل فعالیت کنند. همچنین حق کلیه‌ی پیگیری‌های حقوقی نسبت به کاربران متخلف برای تاجرکل محفوظ خواهد بود.

o        در صورتی که از قبل عضو تاجرکل بوده ‌باشید و پس از به‌روزرسانی شرایط استفاده هم از تاجرکل استفاده کنید، به آن معنی خواهد بود که شما شرایط استفاده‌ی به‌روزرسانی‌شده را پذیرفته‌اید. پیشنهاد می‌کنیم هرازگاهی این صفحه را مرور کنید تا از اطلاعات و به‌روزرسانی‌های احتمالی مطلع شوید.

o        تخطی از شرایط استفاده از خدمات سایت، علاوه بر مواردی که به صورت مشخص و صریح در این متن آورده شده‌اند، شامل هر گونه تلاشی به منظور سوء استفاده از سیستم به هر شکلی، ایجاد اختلال در سیستم به هر شکلی، نیز می‌شود. این تلاش‌ها ممکن است توسط سیستم هوشمند تاجرکل شناسایی شوند، اما در نهایت کارشناسان سایت مورد را بررسی و تصمیم گیری خواهند کرد.

o        هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری داشته‌ باشد.

o        از انتخاب نام های عمومی به عنوان نام کاربری خود اجتناب کنید. این حق برای تاجرکل محفوظ است که در هر زمان در صورت نیاز، نسبت به تغییر نام کاربری افرادی که نام‌های عمومی را انتخاب نموده‌اند اقدام کند.

o        بازرگانها می‌توانند سطوح مختلفی (سطح برنزی، سطح نقره ای و سطح طلایی) را براساس کیفیت کار، سابقه‌ی فعالیت‌ها، عملکرد، انجام به موقع تعهدات و رضایت کارفرماها، کسب کنند. این سطح بندی راهنمای مناسبی برای کارفرمایانی است که به دنبال بازرگانهایی هستند که کیفیت بالاتری را برای کارفرماهای خود فراهم می‌کنند.

o        زمانی که کارفرما سفارشی را ثبت کند، بازرگان مربوطه اگر گزینه اطلاع دادن را انتخاب کرده باشد از طریق ایمیل مطلع می‌شود. ضمن این که بعد از ورود به حساب کاربری خود نیز این اطلاع‌ رسانی‌ها را در صفحه‌ی پیام‌های دریافتی می‌بیند.

o         با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه سایت تاجرکل مصداق بستر مبادلات الکترونیکی خدمات و محصولات است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع هرگونه محتوی خلاف قوانین کشور برعهده کاربر است.

 

کارفرماها

o        کارفرما مبلغ مربوط به هر سفارش را می‌تواند از طریق کلیه‌ی کارت‌های بانک‌های عضو شبکه‌ی شتاب و یا از کیف پول خود در تاجرکل پرداخت کند.

o        به محض این که پرداخت شما تأیید شد، سفارشتان ایجاد می‌شود و از طریق ایمیل و پیام به بازرگانهای مربوطه اطلاع داده می‌­شود.

o        مبلغ عنوان شده برای پروژه که در تعریف ثبت می­‌شود تا پایان سفارش ثابت بوده و بازرگان امکان تغییر آن را ندارد. کارفرماها هیچ هزینه‌ی اضافه و پنهان دیگری را پرداخت نمی‌­کنند.

o        کارفرماها می‌­توانند با استفاده از نظرات سایر کارفرماها، امتیاز و رتبه و اطلاعات موجود در پروفایل بازرگان ، برای انتخاب مناسب ترین بازرگان استفاده کنند.

o        کارفرما باید کلیه‌ی اطلاعات موردنیاز خود جهت انجام کامل سفارش را به صورت صریح در هنگام ایجاد پروژه اعلام کند. این نیازمندی‌ها بعد از ثبت سفارش قابل تغییر نیستند.

o        کارفرماها باید سعی کنند در طول مدت انجام پروژه با بازرگان در ارتباط باشند و ضمن ارائه اطلاعات موردنیاز برای انجام کار، درخواست‌­های خود را به صورت صریح به بازرگان منتقل نمایند.

o        کارفرما موظف است در خصوص نحوه‌ و زمان انجام کار توسط بازرگان اطمینان حاصل کند. در صورتی که نحوه‌ی مشخصی برای انجام کار توسط کارفرما تعیین و یا شرط نشده باشد، هر روشی که بازرگان اتخاذ کند، قابل پذیرش خواهد بود. در صورتی که سفارش دیرتر از زمان وعده شده توسط بازرگان تحویل شود، مشتری می تواند از پذیرش سفارش امتناع و سفارش را لغو کند. تاجرکل مسئولیتی در خصوص زیان احتمالی ناشی از دیرکرد تحویل سفارش و یا روش اتخاذ شده برای انجام سفارش توسط بازرگان ندارد.

o        کارفرماها تا سه روز پس از تحویل سفارش فرصت دارند که نسبت به بررسی کامل و دقیق موارد تحویلی اقدام کرده و در صورت وجود کاستی یا مغایرت، در همین مدت درخواست اصلاح سفارش را ثبت کند. عدم اعلام نظر در این مدت به منزله ی تایید موارد تحویلی بوده و سفارش به صورت خودکار پس از سه روز توسط سیستم تکمیل و تایید می‌شود.

بدیهی است در صورت تکمیل سفارش در این مدت (با نظر منفی یا مثبت) و یا در صورت عدم اعلام نظر (که پس از سه روز به منزله ی تکمیل با نظر مثبت تلقی خواهد شد)، امکان اعتراض کارفرما و درخواست لغو یا استرداد وجه سفارش وجود نخواهد داشت.

o          کارفرما نباید به بازرگان پیشنهاد پرداخت از طریقی غیر از وب‌سایت تاجرکل را بدهد. این کار به منظور تضمین کیفیت و انجام صحیح سفارش و همچنین ادامه‌ی کار و خدمت‌رسانی سایت تاجر کل ضروریست. درصورتی که از شما خواسته شد که از شیوه‌ی دیگری برای پرداخت استفاده کنید، لطفا بلافاصله آن را گزارش دهید تا برخورد مقتضی با کاربر متخلف انجام شود. بدیهی است در صورت بروز مشکل برای سفارشاتی که خارج از سایت پرداخت ‌شوند، هیچ مسئولیتی در خصوص پیگیری برای حل مشکل بر عهده سایت نخواهد بود.

o        در صورتی که سفارشی از سمت بازرگان لغو شود، تمام مبلغ پرداختی به کارفرما عودت داده می‌شود.

o        در صورت بروز اختلاف یا مشکل با بازرگان ، همواره سعی کنید که مسائل را به صورت دوستانه حل کنید. در صورتی که برای حل این مسائل نیاز به کمک داشتید، با پشتیبانی تاجرکل در ارتباط باشید .

 

بازرگانها

o        نمونه کارهای قرار داده شده در حساب کاربری بازرگانها باید توسط خود آن ها طراحی شده باشد. تیم تاجرکل به طور مستمر نمونه کارهای بارگذاری شده را بررسی می کند و در صورت مواجهه با تخلف، نمونه کار مذکور حذف شده و ممکن است حساب کاربری  فرد متخلف محدود شده و با امتیاز منفی همراه شود.

o        بازرگانها نباید بر روی نمونه کارهای خود اطلاعات تماس خود را درج کنند. در این صورت نمونه کار مذکور حذف خواهد شد.

o        بازرگانها با سطوح بالاتر از اولویت­‌های بالاتری نسبت به سایرین برخوردارند. حضور در سطوح بالاتر الزاماً دائمی نیست و بازرگانهایی که به سطوح بالاتر ارتقا یافته‌اند، برای حفظ سطح خود می‌ بایست کیفیت خدمات و رتبه‌ی خود را بالا نگاه دارند.

o        سطوح به صورت دوره‌ای و مستمر به‌روزرسانی می‌شوند. بازرگانهایی که نمی‌توانند کیفیت بالای خدمات خود را حفظ کنند، رتبه‌شان کاهش می‌یابد برای مثال تأخیر در تحویل‌ها یا لغو سفارشات، می‌تواند باعث شود که یک بازرگان به یک سطح دیگر منتقل شود.

o        بازرگانها ملزم هستند زمان تحویلی که در زمان علام شده مشخص کرده‌اند را رعایت کنند. عدم تحویل به‌موقع پروژه، به کارفرما این اجازه را خواهد داد که سفارش را لغو کند و تأثیر منفی هم روی سطح بازرگان دارد. تحویل به‌موقع تاثیر مثبتی بر سطح بندی شما به دنبال خواهد داشت.

o        لازم است بازرگان با توجه به زمان وعده‌شده برای انجام سفارش حداکثر ظرف مدت دو روز سفارش را بررسی، و به کارفرما پاسخ اولیه را بدهد. درغیر اینصورت کارشناسان سایت می‌توانند نسبت به لغو سفارش و واگذاری کار به شخص دیگری اقدام کنند.

o        سهم بازرگان ۸۰ درصد خواهد بود.

o        درصورت تخلف از این قوانین استفاده، تاجرکل حق دارد حساب کاربری متخلف را تا بررسی وضعیت، مسدود و تمام امتیازات و سوابق کاربر را حذف کند.

o        مبلغ هر سفارش به منظور حصول اطمینان، در هنگام ثبت پروژه از کارفرماها دریافت می‌گردد و جهت تضمین کیفیت انجام سفارش، تا زمان تحویل و تایید نهایی توسط کارفرما نزد تاجرکل به امانت نگاه داشته می‌­شود.

o        کیف پول بازرگانها در تاجرکل بلافاصله پس از تأیید سفارش توسط کارفرما، شارژ می‌شود.

o        کاربران می‌توانند در سایت نسبت به درخواست انتقال درآمدهایشان از کیف پول حساب کاربریشان در تاجرکل ، به حساب بانکیشان، اقدام کنند.

o        برای برداشت درآمدهایتان، باید اطلاعات حساب بانکی یکی از بانک‌های عضو شتاب در کشور، به همراه نام مندرج روی کارت بانکی و تصویر کارت ملی خود را ارائه‌دهید. (مسئولیت ارائه اطلاعات اشتباه درصورت انتقال وجه به حساب اشتباهی بر عهده‌ی کاربر است.)

o        کارمزد انتقال موجودی از حساب تاجرکل به حساب بانکی شما، برای پرداخت‌های پایان ماه صفر است.

o        درخواست‌های برداشت وجه در روزهای کاری ظرف حداکثر ۴۸ ساعت تسویه می‌شوند.

o        حداقل مبلغ قابل تسویه در طول سال ۱۰۰ هزار تومان است. کاربرانی که موجودی حساب آنها کمتر از این میزان باشد، فقط در ماه اسفند می‌توانند درخواست برداشت وجه خود را ثبت نمایند.

o        عملیات برداشت پول از حساب کاربریتان در تاجرکل قابل بازگشت نیست و پس از انجام قابل لغو نخواهد بود.

o        تخطی از شرایط استفاده‌ از خدمات تاجرکل می‌تواند منجر به مسدود شدن موقت و یا دائمی حساب کاربری و حذف کلیه‌ی سوابق و امتیازات کاربر خاطی شود.

o        در صورت مسدود شدن حساب کاربری، بازرگانها قادر خواهند بود درآمدهایشان را بسته به دلایل بلوکه شدن حساب کاربریشان، بعد از یک بازه‌ی اطمینان  ۴۵ روزه و پس از تأیید تاجرکل برداشت کنند.

o        ممکن است تاجرکل گاهی شرایط استفاده‌ی خود را به‌روزرسانی کند. زمانی که این به‌روزرسانی‌ها اعمال شدند، تاجرکل نسخه‌ی جدیدی از شرایط استفاده را از طریق همین صفحه در دسترس قرار می‌دهد.

o        در صورت بروز اختلاف یا مشکل با کارفرما، همواره سعی کنید که مسائل را به صورت دوستانه حل کنید. در صورت بروز اختلاف، صفحه حل اختلاف را مطالعه کنید.

 

امنیت

o        به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران و حفظ کیفیت، امنیت و عملکرد سایت، هویت کاربران باید ناشناس باقی بماند. درخواست و یا ارائه‌ی آدرس ایمیل، نام کاربری رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها، شماره‌ی تلفن یا موبایل، یا هر نوع اطلاعات تماس دیگر به منظور برقراری ارتباط در خارج از شبکه‌ی تاجرکل ، مجاز نیست و می‌تواند منجر به مسدود شدن حساب کاربری افراد شود.

o        کلیه‌ی ارتباطات، اطلاعات و تبادل فایل‌ها باید به طور اختصاصی از طریق سایت تاجرکل به صورت پیام شخصی و یا در صفحه‌ی سفارش انجام شود.

o        در انتخاب کلمه‌ی عبور (رمز) برای حساب کاربری خود دقت لازم را داشته باشید. از حروف کوچک و بزرگ، ارقام، و سایر کاراکترها در انتخاب کلمه‌ی عبور حساب کاربری خود استفاده کنید. مسئولیت افشای کلمه‌ی عبور و نفوذ به حساب کاربری افراد با داشتن کلمه‌ی عبور، برعهده‌ی صاحب حساب کاربری مورد نفوذ است.

o        انتشار محتواهای غیرمجاز، غیرمؤدبانه، توهین‌آمیز، ناشایست، ناقض حقوق معنوی، تبلیغاتی، هرزنامه، تهاجمی، بی‌معنی، پیش‌پا افتاده و نامناسب، اکیدا ممنوع است. انجام چنین عملی می‌تواند موجب مسدود شدن دائمی حساب کاربری متخلف و حذف شدن تمام سوابق او شود.

 

انصراف از ادامه‌ی فعالیت در سایت

o        تاجرکل یک پلتفرم تجاری و بازرگانی است و لذا امکان حذف یک حساب کاربری برای جلوگیری از مشکلات و سوء استفاده‌های احتمالی آتی وجود ندارد.

o        شما می توانید شخصا نسبت به حذف اطلاعات حساب کاربری و پروژه های خود و همچنین لغو ارسال اطلاع رسانی‌های ایمیلی و عضویت در خبرنامه اقدام کنید.

 

مالکیت و محدودیت‌ها

o        مالکیت و حقوق مادی و معنوی کلیه‌ی کاره‌ها پس از تحویل نهایی کار در تعلق کارفرما خواهد بود مگر در حالتی که خلاف این موضوع به طور شفاف توسط بازرگان در متن توضیحات پیشنهاد آورده شده ‌باشد. به عبارت دیگر، در یک پروژه (نظیر یک کار هنری، طراحی، تولید گزارش، …) سفارش تحویل شده تحت مالکیت اختصاصی کارفرما قرار خواهد داشت.

o        بازرگانها متعهد هستند کلیه‌ی اطلاعاتی که در حوزه‌ی اطلاعات عمومی نباشد و از هر خریدار دریافت می‌کنند را فقط برای تکمیل و تحویل سفارش مورد نظر به همان خریدار، مورد استفاده قرار داده و پس از تحویل نهایی کار از بین ببرند. هرگونه استفاده‌ی شخصی، غیر قانونی و غیراخلاقی از این اطلاعات می‌­تواند از طرف کارفرما مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

o        به علاوه، کاربران (هم کارفرماها و هم بازرگانها) موافقت می‌کنند که جز در حالتی که خلاف این موضوع به طور شفاف مشخص شود، محتوایی که کاربران در تاجرکل بارگذاری کرده یا ایجاد می‌کنند، شامل متون و توضیحات مرتبط با پروژه، تصاویر، نام‌های کاربری، تصاویر کاربران، یا هر اطلاعات دیگری، شامل نمایش پروژه‌ی تحویل داده‌ شده، ممکن است توسط تاجرکل جهت تبلیغات و بازاریابی و بهبود شرایط خدمت‌رسانی مورد استفاده قرار گیرد. این محتواها، شامل عناوین پروژه، تصاویر و توضیحات آن ممکن است توسط کارشناسان تاجرکل به منظور ایجاد جذابیت مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرند. اطلاعات شخصی کاربران نظیر نام، ایمیل، شماره‌ی همراه و اطلاعات حساب بانکی هیچ‌گاه در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد گرفت.

o        ما از همه‌ی کاربران دعوت می‌کنیم که تخطی‌ها را با ارائه‌ی ‌مدارک گزارش دهند. محتواهایی که به این ترتیب گزارش می‌شوند ممکن است حذف یا غیرفعال شوند. علاوه براین، تاجرکل مسئول و ضامن محتوا، کیفیت، و سطح خدمتی که توسط بازرگانها ارائه می‌شود نیست. ما کاربران را به بهره‌برداری از سیستم رتبه‌بندی‌مان، نظرات سایر مشتریان و سایر مشخصات معرفی شده برای انتخاب بازرگان مناسب جهت سفارش، دعوت می‌کنیم و راهکارهایی نظیر نگاه داشتن مبلغ سفارش تا تأیید نهایی نزد خود را به کار می‌بندیم تا بتوانیم بیشترین سطوح کیفیت ارائه‌ی سفارشات را برای کاربران مهیا کنیم. تاجرکل هم‌چنین، هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص مسائل ناشی از استفاده از این وب‌سایت یا وب‌سایت‌های دیگر که به آن لینک داده یا از آن لینک گرفته‌اند را به عهده نمی‌گیرد.

 

محتوا و مندرجات سایت

o        ثبت پروژه و ارائه‌ی خدماتی که به هر شکل شامل موارد زیر باشند، در تاجرکل مجاز نیست:

o        مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه

o        نقض حریم شخصی افراد

o        استفاده از عبارات و کلمات نامناسب

o        توهین به هر شکلی به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف

o        برنامه و روش‌های عبور از فیلترینگ

o        برنامه و روش‌های هک غیرمجاز

o        انواع بدافزارها

o        خدمات مرتبط با ماهواره‌ و اینترنت ماهواره‌ای

o        خدمات واسطه‌گری مالی و سبدگردانی

o        فعالیت‌های غیرمجاز بازاریابی شبکه‌ای و هرمی

o        ابزارها و روش‌ها و سایر مصادیق جرایم رایانه‌ای

o        پروژه‌هایی با محتواهای نامطلوب که ممکن است برای اعتبار سایت تأثیرات منفی به دنبال داشته باشد

o        بانک شماره تلفن‌ها و یا تلفن‌های همراه

o        انواع پنل‌ها، سامانه‌ها، هاست، دامین و … که الزام به پشتیبانی دارند، قابل ارائه در تاجرکل نیستند. فقط خدماتی در تاجرکل پشتیبانی می‌شوند که به محض تحویل به مشتری، در واقع کل کار انجام شده باشد و الزامی بر پشتیبانی توسط بازرگان نباشد.

o        تیم تضمین کیفیت تاجرکل در تلاش است از انتشار اطلاعات و محتواهای نامناسب و غیرمجاز در سایت جلوگیری کند، اما تاجرکل نمی‌تواند صحت محتواهای منتشرشده توسط کاربران را تضمین کند و مسئولیت کلیه‌ی محتواهای منتشر شده در تاجرکل (چه به لحاظ صحت اطلاعات،‌ چه به لحاظ قانونی) به عهده‌ی کاربر منتشرکننده‌ی آن است و تاجر کل هیچ‌گونه مسئولیتی را در مورد این محتواها به عهده ندارد.

o        مسئولیت هر لینک و مطلب و ادعایی مربوط به تاجر کل که به واسطه‌ی اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود،‌ به عهده‌ی خود این افراد است و تاجرکل مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

o        تاجرکل مختار است هر گونه پیام و محتوایی که به این سایت ارسال می‌کنید و یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجادشده توسط شما باشد را در هر زمانی و به هر شکلی که ضرورت باشد بررسی نماید.

o        قوانین جمهوری اسلامی ایران، بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهد بود.

o        در صورت مشاهده‌ی محتوای خلاف حقوق مالکیت معنوی و قانون و اصول و عرف، در صورت هر کدام از موارد ذیل، نسبت به حذف محتوا اقدام خواهد شد:

o        شکایت خود شخصی که این محتوی موجب تضییع حق و آسیب وی شده است؛ با ارائه‌ی مدرک و استعلام

o        درخواست سازمان قضایی یا اجرایی ذی‌صلاح

o        شکایت تعداد زیادی از افراد نسبت به محتوای مندرجه

o        تشخیص کارشناسان سایت مبنی بر نامناسب بودن محتوا