سوالات متداول

ارسال محصولات به مشتریان

ارسال محصولات از چه طریقی انجام می شود ؟

در حال حاضر ارسال محصولات توسط فروشندگان و از طریق پست سفارشی و یا تیپاکس انجام می شود و هزینه ارسال به صورت پس کرایه در مقصد توسط پست و یا تیپاکس از خریدار دریافت می گردد .

چه مدت طول می کشد تا محصول خریداری شده به دست مشتریان برسد ؟

تمامی محصولات طی 3 الی 5 روز کاری برای مشتریان ارسال می گردد . در صورتی که ارسال با روزهای تعطیل مصادف شود ، اولین روزکاری بعد از روز تعطیل ملاک خواهد بود .

پرداخت وجه محصولات خریداری شده

پرداخت وجه محصولات از چه طریقی انجام می شود ؟

در حال حاضر پرداخت وجه محصولات به صورت پرداخت آنلاین از طریق درگاه های بانکی کشور می باشد .

چگونه به پرداخت آنلاین اطمینان داشته باشم ؟

تاجر کل بر تمامی معاملات نظارت کامل دارد و دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت معدن و تجارت می باشد . تمامی هزینه های پرداختی نزد تاجر کل نگهداشته می شوند و تا زمانی که مشتریان اعلام دریافت کالا را نکنند ، وجه پرداختی به حساب فروشنده واریز نمی گردد .

سفارش و بازده

چگونه میتوانم سفارش خود را لغو یا تغییر دهم؟

اگر علاوه بر سفارشی که قبلا داده اید ، قصد خرید محصولات دیگری نیز دارید بایستی برای محصول مدنظرتان سفارش جدید دیگری را ثبت بفرمایید اما اگر قصد لغو سفارش را دارید می توانید با تماس با تاجر کل در اسرع وقت ، سفارشتان را لغو کنید .

آیا برای ایجاد یک سفارش نیاز به یک حساب کاربری دارم؟

از آنجا که تاجر کل بر تمامی معاملات نظارت کامل دارد و سعی در رضایت کامل مشتریان خود دارد پس لازم است که مشتری با ایجاد حساب کاربری ، تاجر کل را در جریان اطلاعات و سفارشات خود قرار دهد .

چگونه می توانم سفارش خود را پیگیری کنم؟

شما مشتریان عزیز می توانید از طریق دکمه « پیگیری سفارشات » ، با وارد کردن شناسه سفارش و ایمیل خود ، از روند ارسال و آماده سازی سفارشات خود آگاه شوید .

پاسخ سوال خود را پیدا نکردید ؟ لطفا با ما تماس بگیرید

جهت استفاده از قسمت هاي مختلف سايت (رسانه اينترنتي ، بازار اينترنتي و ... ) لازم است تا حساب كاربري جداگانه داشته باشيد
+

دسته بندی کالاها