شبكه شاد و آموزش در ايام كرونا ؛ معايب و مزايا

شاد ؛ شبكه آموزش دانش آموزي

 

کرونا يك هنجار و معضل بين المللي که در سال ۲۰۲۰ از چین شروع شد و رفته رفته تمامی کشورهای جهان را دربرگرفت و نابسامانی هایی زيادي را با خود به همراه داشت كه كل جامعه بين المللي را تحت تاثير قرار داد ؛ ازجمله معضلاتي كه كرونا با خود آورد اختلال در شبكه آموزشي جوامع بود .

كشور ما نيز از اين قاعده مستثني نبود و در اوايل شيوع كرونا (covid 19 ) با مشكل جدي روبرو شده بود چرا كه از طرفي نياز به استمرار آموزش در جامعه امري بديهي بود ولي از طرفي ديگر نيز خطر بزرگي به نام كرونا ، دانش اموزان را تهديد مي كرد که در نهايت با همفکری و تصمیم گیری های مسئولان مربوطه منتج به آموزش در فضاي مجازي در قالب شبكه آموزش دانش اموزي (شاد) شد .

شبكه شاد تا حدودي معضل نبود آموزش را برطرف مي كرد اما در كنار تمام مزايا ، معايب بزرگي هم داشت كه در صورت عدم كنترل صحيح مي توانست خود معضل جديدي به وجود بياورد . امروز در تاجر كل با توجه به اينكه ظاهرا اين ويروس منحوص در سال تحصيلي جديد باز هم مهمان ما خواهد بود ، قصد داريم به بررسي شبكه شاد و معايب و مزاياي ان بپردازيم تا بتوانيم بهتر دانش آموزان و فرزندان خود را متناسب با اهداف اين شبكه آموزش مجازي پيش برده و معايب ان را نيز كنترل كنيم پس با تاجركل همراه باشيد .

آموزش کرونایی و دانش آموزان :

 

آموزش مجازي در ايام كرونايي با شبكه شاد

 

اگرچه شیوع کووید ۱۹ (کرونا) امر آموزش را با مشكل جدي روبرو كرد اما با همفكري وزارت بهداشت و آموزش و پرورش و در نهايت نتیجه گیری مثبت جهت انجام آموزش همگام دانش آموزان در شبکه شاد و شبکه تلویزیونی آموزش باعث شد تا اين معضل تا حدودي جبران شده و دانش آموزان از تحصیل باز نماند ؛ البته همانطور كه گفته شد آموزش در فضای مجازی خود معايبي دارد كه بايستي با كنترل و نظارت صحيح جلوي آنها را گرفت . خوشبختانه با راه‌اندازی شبکه شاد و مدیریت معلم در كنار همکاری خانواده ها و تعامل با دانش آموزان پل ارتباطی مثبتي بین معلم و دانش آموز در انجام امر آموزش ايجاد شد و با وجود اينكه اين امر با مشكلاتي نيز روبرو بود اما به طور كلي اتفاقي مثبت و مفيد بود كه جلوي ضربه خوردن دانش آموزان در ايام كرونا را گرفت كه خود اتفاقي بسيار عالي بود . در ادامه به بررسي معايب و مزايا شبكه شاد مي پردازيم تا با توجه به اين موارد خانواده ها و معلمان بهتر بتوانند در سال تحصيلي جديد بر آن كنترل داشته باشند .

 

معايب و مزايا شبكه شاد

معایب آموزش مجازی (شبکه شاد) :

  • کم سن بودن دانش آموزان ابتدایی در فضای مجازی
  • نبود امکانات تلفن همراه و اینترنت برای خانواده ها
  • استفاده و حضور تعداد دانش آموزان یک خانواده با یک گوشی همراه به صورت همزمان
  • نبود بودجه مالی خانواده در جهت تهیه گوشی هوشمند و اینترنت و…

و …

مزایای آموزش مجازی (شبکه شاد) :

  • قطع نشدن آموزش دانش آموزان در تمام ایام کرونا و سایر بحران ها (آلودگی هوا ، بارندگی و…)
  • آموزش دانش آموز به صورت مفید و استفاده مفید آنها از فضای مجازی
  • استفاده دانش آموزان از گوشی همراه در جهت امور مثبت و…

و …

 

آموزش مجازي

 

سخن پاياني :

با توجه به موارد گفته شده در بالا و معايب و مزاياي شبكه آموزش دانش آموزي (شاد) اميد است تا خانواده ها نظارت و كنترل صحيح و كافي را بر دانش آموزان و فرزندان خود داشته باشند تا اهداف اصلي آموزش محقق شود و از معظلات جديدي كه فضاي مجازي مي تواند به بار بياورد جلوگيري شود تا با همدلي و تلاش از اين هنجار بين المللي نيز عبور كنيم .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *